Uudised

Midwayer Films Erasmus+ projekti raames ja Euroopa Liidu kaasrahastusest sündisid väärtuslikud filmialased õppematerjalid

Foto

Filmiproduktsioonifirma ja koolituste pakkuja Midwayer Films, elukestva õppe edendaja, on lõpule viimas oma Erasmus+ projekti “Rahvusvahelised õpiränded filmivaldkonnas”, mida kaasrahastab Euroopa Liit. 

Unikaalne projekt pakkus ettevõtte Midwayer Films vabatahtlikele töötajatele võimalust saada töövarjutamise kogemust ja osaleda erinevates töötubades rahvusvahelistes filmikoolides, castingu agentuurides, Cannes’i filmifestivalil ja teistes partnerorganisatsioonides nagu Portugali Filmikool, Iceland Casting Agency, VGA Agence Artistique ning EProjectConsult. 

Projekt on Eesti maastikul unikaane, kuna teadaolevalt on Midwayer Films ainus eraettevõte ja filmiproduktsioonifirma Eestis, mis filmivaldkonnas töövarjutamise kogemust oma vabatahtlikele töötajatele pakub. 

Projekti oluliseks osaks on tasuta töötoad ja õppematerjalid, mis on suunatud nii professionaalsetele kui ka hobi korras filmitegijatele ja näitlejatele. Materjalid on koostatud BFM-i vilistlaste, tudengite ja harrastajate koostöös eesmärgiga võimaldada laiemale huviliste ringile filmialaseid teadmisi täiesti tasuta. 

Projekti käigus viidi läbi dokumentaalfilmi tegemise, filminäitlemise, filminäitleja portfoolio, filmilevi ning turundusmaterjalide tegemise töötuba. Sellised töötoad edendavad nii praktilisi oskusi kui ka loovad võimalusi kohtuda ja õppida filminduse valdkonna praktikutelt. Lisaks annavad töötoad võimaluse sõlmida uusi tutvusi ja kontakte. Midwayer Films soovib sellega luua rahvusvahelise kogukonna, kus kõigil on võimalus õppida ja jagada väärtuslikke kogemusi. 

Erasmus+ tasuta õppematerjalide ja töötubade algatus aitab kaasa filmitegijate kogukonna laienemisele ja avab uksed ka neile, kes muidu ei pruugi saada võimalust osaleda kallitel koolitustel. Filmimaailma kõigile huvilistele saadavaks tegemine on oluline samm loova eneseväljenduse ja professionaalse arengu suunas.

Projekt on suurepärane näide sellest, kuidas rahvusvahelised haridusasutused ja eraettevõtted saavad ühiselt kaasa aidata nii Eesti filmi arengule kui ka uute professionaalide väljaõpetamisele. 

Ära jäta kasutamata võimalust oma filmialaseid teadmisi täiendada ja tutvu tasuta õppematerjalidega siin: https://midwayerfilms.com/erasmus/ 

Projekti 2022-1-EE01-KA122-ADU-000079587 kaasrahastab Euroopa Liit.

Euroopa Liidu logo 
   

Erasmus logo