Uudised

ELU projekti käigus tutvustati Tallinna Prantsuse Lütseumi gümnasistidele kriipivaid antiikmüüte

Antiik

2022/2023. õppeaasta kevadsemestril viidi Tallinna Ülikoolis läbi ELU projekt “Kriipivad müüdid: antiikmütoloogia elujõulisus Euroopa kultuuris ja mõtlemises”.

Projekti eesmärgiks oli uurida antiikmüütide kultuuriloolist mõju ja elujõulisust tänapäeval ning tutvustada Tallinna Prantsuse Lütseumi gümnaasiumiõpilastele antiikmütoloogia tegelasi ja nendega seotud lugusid. Iga projektis osalenud rühm valis ühe müüdi, mille põhjal koostasid gümnaasiumiastmele sobivad õppematerjalid. Projekti käigus valmisid tunnikavad ja videoesseed Achilleuse, kuningas Oidipuse, Medusa ning Prometheuse müütidest, mida on õpetajatel võimalik ka edaspidi õppetöös kasutada. Müütidele keskenduvad koolitunnid on Tallinna Prantsuse Lütseumis tänaseks edukalt toimunud.

Projekti käigus valminud videoesseed:

Achilleuse videoessee

Kuningas Oidipuse videoessee

Medusa videoessee

Prometheusi videoessee

Projekti juhendasid: Paul Johannes Raud ja Kristiina Rebane.

Projektis osalesid: Helena Helme, Diana Koit, Risto Koor, Elisabeth Käbin, Maria-Saskia Pähn, Raimo Treiel, Dianne-Jessica Koitla, Fred Kotka, Hanna Laanemets, Karolin Lippmaa, Carl Eric Pehme, Eva-Maria Brock, Johanne Kegel, Alina Kovrigina, Marcus Moosar, Maria Jasmin Otsepp, Miia Eliise Sarapuu, Kärt Kaasik-Aaslav, Karl-Kristjan Koit, Martin Laptev, Pamela Paumäe, Eve Rannamaa ja Mari Urbla.