Intervjuud

Näitus: Labürindid. Ekseldes lahenduse poole

Näitus valmis aine “Loovprojekti juhtimine” raames. Autoriks Janar Kaseorg.

Labürint

Töö jaoks pidid tudengid mõtlema, mida tahaksid nad kooli seintele luua. “Näitus koosneb seitsmest teosest, mis kokku moodustavad ühtse labürindi. Tööd on järjestatud nii, et sealt, kust üks lõpeb algab talle järgnev. Kuigi teosed on väga erinevad, on igaüks neist omamoodi labürint,” rääkis tudeng Janar.

Projekti teemani jõudmiseks meenutas ta juba varem tehtud töid. “Lõin 9. klassis labürindi, mille töötlesin ametikoolis olles arvuti peal ümber vektor kujutiseks.”

image 17
image 16

“Labürindid huvitavad mind, kuna neid lahendades on võimalik väheste kogemustega midagi saavutada ning tekitada ka võimalust uurida kõike, mida selle erinevad osad pakkuda võivad. Väljapääsu otsides võib sattuda kohtadesse, kust edasi saamine tundub liiga keeruline, kuid lahendus on igal juhul olemas. Teades seda, võib ka kõige raskemast olukorrast välja tulla ning tunda rõõmu edasiliikumisest,” kirjeldab ta.

image 43
Tudengit paelus töö tegemise protsess. “Labürinte luues oli minu jaoks kõige põnevam avastada, kui erinevaid nad välja võivad näha ning kui palju kergemaks muudab programm, milles ma nad lõin, protsessi tänu abivahenditele, mis tal on. Kõige keerulisem oli luua tööd, millel puudus igasugune korrapärasus , kuna mul polnud võimalik millegile toetuda ning pidin kogu töö ise paika panema. See protsess võttis mul peaaegu poole kogu projektile kulunud ajast.”
image 49

Siin pisike ülevaade näitusest:
image 48
image 44