Intervjuud

BFM Music Jr. andis välja esimese väljaande EP “Feelings out”

Vestlesime ägedate hakkajatega, kes aitavad muusikahuvilistel noortel oma loomingut levitada. Välja anti esimene 2 laulust koosnev väljalase.

autor - Markus Hugo Rohtla, BFMi IKUMUMU õppekava vilistlane

Küsimustele vastasid:

• Eva Pajusaar - DAVKi ja BFM Music Jr. assistent ja BFMi IKUMUMU õppekava vilistlane
  • Gerhard Lock - DAVKi peakorraldaja
  • Taavi Tuisk - BFM Music Jr. eestvedaja.

1.  Mis on DAVK?

DAVK ehk Digitaalse audiovisuaalse loomingu konkurss on TLÜ BFMi IKMUMUMU üliõpilaste, vilistlaste ja kolleegide korraldatud konkurss, kuhu oodatakse koolinoorte elektroonilist heliloomingut ja audiovisuaalset loomingut. Koostööd tehakse ka EMTA ja EKA kolleegidega.

Varasemast teatakse vast TLÜ Digitaalse heliloomingu konkurssi, mis toimus aastail 2014–2021 dr. Tiina Selke eestvedamisel. DAVK jätkab seda liini uue, laiendatud projektina Tallinna Teadus- ja Loomekooli toel.

2023 kevadel toimub projekti raames videoloeng, töötoad ja vestlusring ning arendame edasi ka BFM Music Jr., mis on täna eriti teemas. Sel kevadel on planeeritud koostöö ka BFMi BOB festivaliga, mille raames hakkavad kõlama käesoleva 10. juubelikonkursi võiduteosed.

2.    Mis on selle konkursi eesmärk? Kes konkursil osalevad? Miks peaksid inimesed osalema?

Konkurss on suunatud 11–19-aastastele noortele. See pakub suurepärast võimalust jõuda oma loominguga laiema publikuni ja võita ka väärtuslikke auhindu. Meie jaoks on DAVK viis toetada noori nende loomingulisel teekonnal ja näidata BFMi kohana, kus seda teekonda jätkata.

Oluline eesmärk on viia noorteni erinevaid muusikastiile popmuusikast avangardse nüüdismuusikani, tutvustada erinevaid audiovisuaalseid žanreid ja arusaama, et iga loominguline noor inimene saab heliloominguga tegeleda.

“Kui popmuusikal ja filmil on edukust eeldades tugev majanduslik tegur, siis akadeemiline elektroakustiline muusika ja “visuaalne muusika” jäävad sageli avalikkuses, eriti peavoolumeedias, popsuundade varju. Ometi on selles väljendatav maailmatunnetus arenevale noorele inimesele väga vajalik. Oleme seda läbi aastate näinud konkursile saadetud noorte lugude inspiratsiooniallikatest ja saatelausetest.” (Gerhard Lock, Sirp 2022

Noorte muusikute juhendajad Taavi-Hans Kõlar, Marianna Liik ja Maksim Adel, kes on meile andnud videointervjuud, on toonud välja järgmist: noored inimesed, keda me oma tegevusega toetame, võivad potentsiaalselt tulevikus olla just kõige suuremad muusikud Eestist. Parim toetus noorele on kuulata tähelepanelikult tema loomingut ja olla esimene kõrvaltvaataja pilk. Julged ja enesekindlad noored suudavad luua väga head muusikat - see on tegelikult lihtne.

3.    Mis on BFM Music Jr.? Mida BFM Music Jr. teeb?

BFM Music Jr. on BFM-i juurde loodud plaadifirma, mis tegeleb DAVKi konkursil silma paistnud autorite loomingu viimistlemise ja levitamisega. 16.02.2023 avaldasimegi oma esimese EP “Feelings Out”.

Autor Markus Hugo Rohtla, BFMi IKUMUMU õppekava vilistlane

4.    Miks loodi BFM Music Jr?

BFM Music Jr. loodi, et luua väljund ja tugi noortele alustavatele artistidele, tekitada konkursil osalemiseks lisamotiiv ja anda BFM-i üliõpilastele ja vilistlastele reaalne kogemus muusikaga tegeleva organisatsiooni tegevuse koordineerimisel.

5.    Mida kujutab endast teie esimene väljaanne? Kus seda kuulata saab?

Esimeseks väljaandeks on kahe looga EP “Feelings Out”, mille autoriteks on Ida-Virumaalt pärit noored Alex Ott ja Paula Lass.

Alex ja Paula jäid DAVKi tiimile silma 2021. aasta TLÜ Digitaalse heliloomingu konkursil, kus nad looga “Y U So Blue” saavutasid II koha 16–19-aastaste vanuserühmas elektroonilise tantsumuusika kategoorias. BFM Music Jr. valis väljaande jaoks nende ballaadiliku teose “Burnt”, mis kandideeris eksperimentaalse muusika kategoorias. Hoogsam nimilugu “Feelings Out” pärineb aga duo varasemast loomingust. Neid kaht lugu ühendab tervikuks soe atmosfäär ning õhuline ja mitmekihiline vokaal.

“Feelings Out” EP Spotifys

“Feelings Out” EP iTunesis

“Feelings Out” Youtube’is

“Burnt” Youtube’is

6.    Miks just need lood leidsid tee esimesse väljaandesse?

BFM Music Jr. leidis, et kõnealuste artistide käekiri sobitub hästi ka nö. peavoolu kanalitesse. Samuti oli lugude tehniline tase konkurentidest kõrgem.

7.    Mille järgi muusikalisi palu hinnatakse/valitakse?

Valikul võtame arvesse loomingulist “lendu”, tehnilist teostust, võimalikku läbilöögipotentsiaali ning sobituvust muusikamaastikul toimuvaga.

"Feelings Out" EP visuaali autor - Markus Hugo Rohtla, BFMi IKUMUMU õppekava vilistlane

Vaata ja loe lisaks:

Facebookist