ELUsMets

Podcast Elusmets on loodud Tallinna Ülikooli tudengite poolt, kes osalevad projektis nimega ELUsmets (ELU- erialasid lõimiv uuendus).

Projekti eesmärk on tuua peategelane mets tagasi fookusesse. Meie hüüdlauseks on „Mets on rohkem kui puud!”. Soovime oma jälgijaskonnani tuua erinevaid metsateemalisi artikleid ning podcaste.

Soovime oma tegevuses olla teaduspõhised. Selleks kasutame usaldusväärseid teadusallikaid, kaasame loodusteadlasi ning toetume teaduspõhistele kommunikatsiooni teooriatele.

Podcasti saab kuulata siit!

VabaFlow

Vabaflow on kohalikku hiphoppi lahkavast arvustusblogist välja kasvanud podcast, kus käivad külas Eesti artistid ja hiphopitegelased.

Podcast on leitav Spotify's ja Apple Podcasts'is.

Samuti ka:

Podcasti saab kuulata siit! 

Musapäevik

Musapäevik heidab pilgu muusikatööstuse telgitagustesse.

Podcast’i saatejuht on muusikatööstuse turundus- ja kommunikatsiooni valdkonnas tegutsev Liisa Lahtmets.

Musapäeviku piloothooaja saadetes võetakse fookusesse muusikamanageri amet, artisti kuvand sotsiaalmeedias, suhtekorraldus ja kommunikatsioon muusikatööstuses, muusika produtseerimine ning filmimuusika ja muusikapsühholoogia. „Musapäevik” on kuulatav Spotify platvormil ning podcast’i tegemistega saab olla kursis Instagrami ja Facebooki vahendusel.

Inimkaubandusel pole õigustust

THALIA projekti taskuhäälingud "Inimkaubandusel pole õigustust" käsitlevad inimkaubanduse mitut tahku ja vaatenurka. 

Esimeses podcastis teevad kaasa abiorganisatsiooni Eluliin psühhoterpeut Mölder, Jõgevamaa Ohvriabi peaspetsialist Rita Kaasik, kasvatusteaduste magistrant Heleriin Elmend.

1# podcasti saab kuulata siit!

Teise podcasti autorid on Stiina Kartsepp, Kalle Aasamäe, Reivo Noodapera ja selles teevad kaasa Sirle Blumberg (Sotsiaalkindlustusameti inimkaubandusohvrite nõustamisteenuse juht) ja Hille Hanso (Istanbulis baseeruv ajakirjanik).

2# podcasti saab kuulata siit!

Eemalt nähtud elu

ELU Projekti “Eemalt nähtud elu” eemärgiks oli kajastada Eesti elu võimalusi ja valikuid välismaalaste silme läbi. Ennekõike tähendab see podcastide vormis salvestatud tudengite dialooge Eestis resideeruvate kolmandate riikide kodanikega. Projekt moodustab osa TLÜ, Siseministeeriumi ja Euroopa Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondiga koostöös läbiviidavast integratsiooniprojektist “Rikas Eesti”. 

Kuula podcast´i siit

Vaata ka instagramja  Facebook  

5. okt 2021 Eemalt Nähtud intervjuu küsimusteblokkide skeem 2Projekti käigus valminud intervjueerimisskeem

Raadiolabor

„Raadiolabor“ on Tallinna Ülikooli ELU projekti raames käivitatud teaduskommunikatsiooni taskuhäälingute sari.

Projekti viivad ellu 6 tudengit erinevatelt erialadelt: Oliver Ämarik - kirjandusteadus, Alois Luhomaa ja Aleksander Kohlap - Integreeritud kunst, muusika ja multimeedia, Lenel Kivi - ajakirjandus, Daniel Reinaru - hariduse juhtimine, Jaanika Aasa - andragoogika. Juhendaja on BFMiajakirjanduse õppejõud Priit Hõbemägi. 

Ühe episoodi pikkus on umbes 30 minutit. Selle keskmes on mõni põnev teadlane, kellega võetakse ette pikem arutelu.

Kuula Spotify'st

Vaata ka: 

Instagram

(Mure)vabaks podcast

Eestlastele kohaselt on ka meile omane pidevalt kõige üle muretseda. Kuid nagu öeldakse, siis jagatud mure on pool muret. Just seetõttu istume kord nädalas mikrofoni taha, et kergendada oma südant ning leida üheskoos lahendusi ja vastuseid. Jagame põnevaid hetki, kutsume külalisi ja naerame koos meie veidruste/õnnestumiste üle.

Taskuhäälingu saatejuhid on BFMi ajakirjandustudengid Lomely Mäe ja Lili Liinev. 

Podcast sai ellu kutsutud Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi õppetöö raames. 

Kuula Spotify'st 

Vaata ka:

Instagram 

Mees Tantsib

Taskuhääling "Mees tantsib" Oksana Tralla (TLÜ BFM) ja Linnar Loorisega (Eesti Rahvusballett).

Meeste-naiste vahekord professionaalse tantsu maastikul pole kunagi võrdne olnud, kuid viimastel aastakümnetel on Eestis huvi tantsu vastu langenud just meeste/poiste seas veelgi.
Kutsume stuudiosse erinevates tantsuvaldkondades tegutsevaid mehi, räägime nii tantsust kui selle läbi muudest olulistest sündmustest.

Idee: Linnar Looris ja Oksana Tralla

Produktsioon: Gertin Kender (ristmeedia tudeng)

Muusika: Nele Lillemäe (IKUMUMU tudeng) 

Kuula Spotify'st 

Cult: understanding the dangers and effects

ELU projekti raames valminud inglisekeelses saates "Cult: understanding the dangers and effects" uuritakse sekti toimimisloogikat ning sektis osalemise mõju inimese psüühikale.

Külas on ka psühholoog, kes kajastab teemat professionaali pilgu läbi, ja inimene, kes räägib oma kogemusest seoses sektidega ja sektist lahkumisest.

Tegijate jaoks oli oluline probleemi kajastada ning tõsta teadlikkust sektide tegevusest.  

Pikkus on umbes 45 minutit.

Esimene osa 

Teine osa