Näitus Seespool/väljaspool
Terra hoone teisele korrusele jõudes on näha kipsist kujusid, mõnusaid värvitoone ja hubast valgust. Tegemist on näitusega nimega Seespool / väljaspool.
Terra hoone teisele korrusele jõudes on näha kipsist kujusid, mõnusaid värvitoone ja hubast valgust. Tegemist on näitusega nimega Seespool / väljaspool.
Tööd on valminud IKUMUMU I kursuse aine „Vorm ja materjal“ raames.
Kätleen Noormägi
“Valmistada tuli kolm kipsist tööd. Esimeseks tööks oli kipsist käsi. Tuli võtta käe vorm ning valada kipsi täis. Töö lõpp-formaat pidi olema kooskõlas sinu endaga.”
Tahaks puudutada su pihku - Kätleen Noormägi
“Iseloomustaksin seda tööd sõnadega humoorikas, tekstuurne, ilus ja kurb.”
Mis tegemisel inspireeris?
“Kui enamasti tuleb inspiratsioon enne tegemist, siis antud tööde puhul tuli see üsna viimasel hetkel ajasurve all.”
Jannela Kokla
“Teiseks tööks tuli valmistada kipsist poolkäevorm, mis siis hiljem kaeti paberiga.”
Kui kiire käes, siis nalja näe - Kätleen Noormägi
‘’Käeviida’’ töö puhul, kus on juures tekst ,,Missä vessa on?’’ - ,,Tuolla vasemmalla.’’, inspireeris mind söögikoht St. Patrick's. Enne vetsu pääsemist pead ukse ees lahendama väikese mõistatuse, mis annab sulle vastuseks õiged numbrid, mida koodina uksel sisestada. Minu arvates päris humoorikas, et teinekord vajadusel kiiruga vetsu minnes, pead veel enne mingi koodi läbi häkkima, et üldse sisse pääseda.
Arm - Gete Tiirats
“Kolmandaks tööks tuli kips valada õhupalli peale, mis hiljem pärast kuivamist katki tehti. Järgi jäi ainult kipsist kausi moodi vorm.”
Kätleen Noormägi - Antud töö peegeldab Arktika ja Antarktika jää sulamist ja üldist kliimasoojenemist. Sinine murtud motiiv sümboliseerib sulavat jääd ning surnud kala sümboliseerib tagajärge, mida see kõik põhjustab.
Millise töö tegemine kõige rohkem meeldis?
“Kolmest tööst kõige lõbusam oli ilmselt teha õhupallist kipskaussi, mis nägi esialgu välja nagu moderne kodukaunistus. Seda katsetaksin hea meelega tulevikus veel.”
Mis oli tegemise puhul kõige väljakutsuvam?
“Kõige keerulisem oli ilmselt seest-täis oleva kipskäe välja raidumine. Isegi kõige suurema hoolsuse ja kannatlikkusega lähenedes raidusin ikka kaks sõrmeotsa maha. Õnneks mitte siis endal, aga kipskäel.”
Naine - Gete Tiirats
Renelle Karnaskind
Milline nägi välja tegemise protsess?
“Kips käe, palli vormi ja pabervormi tegime koolis kõik koos kursusekaaslaste ja õppejõu abiga. Dekoreerimine toimus kodus igal ühel oma moodi. Ma puurisin terava kruvikeerajaga auku kipskätte, sest ei leidnud sobivaid tööriistu ja vanutasin peaaegu kõik kodus olevad paberid "kirja" töö jaoks.
Renelle Karnaskind
Milliste sõnadega oma töid iseloomustaksid?
“Katsetuslik, avav, materjaliproov, mõistatus, hellus, kirg.”
Loo Arukask
Mis oli tegemise juures kõige raskem?
“Töö tagasi toomine kooli. Ma pole elus kunagi kogenud nii pingerikast hetke kui siis, kui istusin ja hoidsin kõiki töid nagu imikuid. Palvetasin, et tee oleks sirge ja bussijuht adekvaatne ega vajutaks gaasi valgusfoorist mööda jõudmiseks. Iga väiksemgi nihkumine tekitas riski töö purunemise, mida enne eksamit absoluutselt näha ei tahtnud.”
Töid näituselt:
Joon - Gete Tiirats
Paul Henrich Daude
Eva Grete Huul
Käeline Hiilgus - Brigita Värnik
Algus - Angela Kattel
Janar Kaseorg