„Raadiolabor“ - ELU tudengite teaduskommunikatsiooni podcast
“Raadiolabor“ on Tallinna Ülikooli ELU projekti raames käivitatud teaduskommunikatsiooni taskuhäälingute sari.
Projekti viivad ellu 6 tudengit erinevatelt erialadelt: Oliver Ämarik - kirjandusteadus, Alois Luhomaa ja Aleksander Kohlap - Integreeritud kunst, muusika ja multimeedia, Lenel Kivi - ajakirjandus, Daniel Reinaru - hariduse juhtimine, Jaanika Aasa - andragoogika. Juhendaja on BFMiajakirjanduse õppejõud Priit Hõbemägi. Podcast on kuulatav Spotify’s, Apple Podcast’is ja igas suuremas podcastidekeskkonnas.
„Meie siht on kuulajaid inspireerida õppimisel ja enese täiendamisel. Saated tutvustavad Tallinna Ülikooli erialasid ja teadlasi. Sarja sihtrühmaks on eelkõige tulevased üliõpilased,aga ka laiem avalikkus,“ tutvustavad „raadiolaborandid“ endid. „Podcast on kiire ja tõhus vahend teadusest rääkimiseks,“ selgitas Priit Hõbemägi. „Teaduskommunikatsioon peabki liikuma noortelt tegijatelt noortele kuulajatele“.
Ühe „Raadiolabori“ episoodi pikkus on umbes 30 minutit. Selle keskmes on mõni põnev teadlane, kellega võetakse ette pikem arutelu. Samuti turgutatakse kuulajaid "teadusampsudega" ehk põnevamate teadustöödega, mis on ülikoolis viimasel ajal avaldatud. Esimeseks „Raadiolabori“külaliseks oli haridus- ja keskkonnapsühholoog Grete Arro, see on kuulatav Spotify’s. Uued episoodid ilmuvad iga kahe nädala tagant ja plaanis on teha kokku kuus saadet. Järgmise jao avaldame juba 13. aprillil. Meie edasiste tegemistega ja episoodide avaldamiste kuupäevadega saate olla kursis „Raadiolabori“ Instagrami kaudu.
Tudengid viivad läbi intervjuud, salvestavad saated, monteerivad ja toimetavad need ise. Ka podcastitunnusmuusika ja vahekõllid ning podcasti graafilised lahendused on „Raadiolabori“ liikmete poolt loodud. „Täielik isemajandamine!“ kommenteeris juhendaja Priit Hõbemägi. „Nad teevad kõik ise ja seejuures väga hea kvaliteediga.“
"Töötame selle nimel, et meie „Raadiolabor“ oleks jätkusuutlik ettevõtmine ka pärast ELU projekti lõppu," kommenteeris Oliver Ämarik. „Teaduskommunikatsioon vajab Tallinna Ülikoolis noorte hoogu ja soovime sellesse enda panuse anda. Meie sooviks on teha kvaliteetne episoodide sari, mille vastu on huvi nii kuulajatel kui ka ülikoolil endal ning see saab ülikooli omaks pärast seda, kui projekt lõpeb.”
Ootame teid „Raadiolabori“ taskuhäälingut kuulama ja loodame süstida kõikidesse väikse teaduspisiku!
Esimeses Raadiolabori jaoks on külaliseks hariduspsühholoog Grete Arro.