Leviuudised: PÖFF Shorts filmifestivalil astuvad võistlustulle 16 BFMi filmi

Pilt

Euroopa ja Ameerika filmiakadeemiate kvalifikatsiooniga festivalile PÖFF Shorts saadeti üle 60 Eesti lühifilmi, nendest 23 pääses rahvuslikku võistlusprogrammi. Kuid Eesti filme võib leida ka rahvusvahelisest võistlusprogrammist. Balti filmi, meedia ja kunstide instituut (BFM) rõõmustab koos oma vilistlaste ning üliõpilastega, kuna võistlustulle astub 16 BFMikate filmi!

Rahvusvahelises lühifilmi võistlusprogrammis tuleb näitamisele Audiovisuaalse meedia eriala vilistlase Lauri Niemelä „Deliveries“ (2020), mis võtab luubi alla ühe Tallinna toidukulleri ootamatusi täis elu ning New Talents võistlusprogrammist võib leida 2021. aasta alguses rahvusvahelisel lühifilmide festivalil Go Short (Nijmegen, Holland) tudengifilmide võistlusprogrammi kinni pannud „Kontrolli all“ (Ville Koskinen, 2021), mis viib teid putukate ristiretkele botaanikaaia taimede vastu.

Rahvuslikus võistlusprogrammis tulevad näitamisele Filmikunsti vilistlaste Leeni Linna “Kingitus orbiidilt” (2021) ning Katrin Tegova “Mia ja Liki” (2021), eriti toredaks teeb
viimase uudise see, et filmi operaator on BFMi Audiovisuaalse meedia ning Filmikunsti
rahvusvahelise magistriõppekava Kino Eyes praegune kuraator Mart Raun. Kino Eyesi õppekava on programmis esindatud filmiga „Leidsin“ (2021), mille režissöör on Ragne
Mandri.

Traditsiooniliselt linastub PÖFF Shortsi programmis mitu filmi ka Dokumentaalfilmi õppekava vilistlaste sulest. Eeva Mägi toob vaatajateni lühimängufilmid „Maakohus“ (2020)
ja “Kolmapäev” (2021), kuid oma koha on leidnud - juba festivaliringkonnas tuttavaks saanud - dokumentaalfilm “Ühine keel” (Rež. Volia Chajkouskaya, 2020). Kokku on
rahvuslikus võistlusprogrammis kolm lühidokumentaali, neist on maailmaesilinastus Audiovisuaalse meedia õppekava vilistlase Laura Liventaali eksperimentaalsel
tõsielufilmil “Kuidas olla alasti” (2020), kus mõtisklusi ja mälestusi jagab tänavu suvel meie seast lahkunud näitleja Aleksander Eelmaa.

Rahvuslikust võistlusprogrammist leiab veel filmi “Vanad mehed ja meri” (2020), mille režissööriks on Audiovisuaalse meedia eriala üliõpilane Daria Litvichenko. Ootame huviga
ka vilistlaste filme: “Lõvitekk” (Rež. Sofia Afonasina, 2020), kus peaosas Katariina Unt ning Rūdolfs Anže “Rooste vahele eksinud” (2021).

Nautida saab ka hoogsaid ning kaasahaaravaid lühifilme Filmikunsti eriala praegustelt üliõpilastelt nagu Oliver Remma “Koletis” (2021), Raoul Kirsima “Elajad” (2021), Teresa Juksaare “Kuningas” (2021) ning Silver Õuna “Talent” (2021).

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 16.-24.novembrini. Filme saab vaadata nii kinosaalis Tallinnas ja Tartus kui virtuaalselt PÖFFi
veebikinos üle Eesti. Programmiga on võimalik tutvuda PÖFF Shortsi kodulehel.

PÖFFi veebikino  PÖFF Shortsi koduleht