Uudised

Midwayer Films esitleb oma debüütfilmi “Obsessioon” glamuursel kodumaisel esilinastusel 12. detsembril Filmimuuseumis

"Obsessioon" plakat

Lühifilm “Obsessioon” kannab lisaks kunstilisele väärtusele ka kõrgemat eesmärki, puudutades noorte vaimse tervise teemat, suunates neid abi leidma ja seeläbi ennetades nende suitsiide. 

Värske lühifilm jõuab eestimaise publikuni eksklusiivsel esilinastusel teisipäeval, 12. detsembril kell 19:00 Filmimuuseumis, Maarjamäel. Sündmus toob kokku filmi loojad, osatäitjad ja filmisõbrad, et üheskoos tähistada Midwayer Films meeskonna suure unistuse täitumist. 

Esilinastusele järgneb filmi rekvisiitide ja kostüümide heategevuslik oksjon, millest saadud tulu läheb filmi rahvusvahelise levi kulude katteks ja Midwayer Films suitsiidiennetustööks. 

“Obsessioon” on tänaseks pärjatud mitmete rahvusvaheliste filmiauhindadega. Tunnustust on pälvinud filmi peaosaline Greta Korju, režissöör Karl-Jonatan Karits, kõrvalosatäitja ja produtsent Helen Anvelt ning filmi originaalmuusika autor Villem Rootalu. 

Film keskendub teismelise neiu allasurutud tunnetele, keerulistele lähisuhetele ja nendega kaasnevatele psüühikaprobleemidele, puudutades igaüht, hoolimata vanusest, rahvusest, soost jne. Film sündis koostöös mitmete BFM vilistlaste ja õpilastega - ka filmi režissöör, operaator ja üks stenaristidest Karl-Jonatan Karits on BFMi vilistlane. 

“See on meie meeskonna tippsündmus. “Obsessiooni” loomisprotsess on olnud pikk ja väljakutseterohke. Vaimse tervise teema on paljudele meie meeskonnast väga oluline. See pole õppefilm, vaid fiktsioon, mis peegeldab meie ühiskonna teravaid teemasid ja pakub äratundmishetki peaaegu igaühele," selgitab filmiprodutsendi debüüdi teinud Midwayer Films juht, filmi stsenarist ja näitleja Helen Anvelt. 

Filmisõpru oodatakse osalema sellel erilisel sündmusel, et koos jagada rõõmu Eesti filmikunsti saavutustest. Kõik filmisõbrad on oodatud 12. detsembril kell 19.00 Filmimuuseumisse, et saada osa sellest erilisest sündmusest ning näha oma silmaga üht südame ja suure pühendumusega tehtud liigutavat linateost. 
 

Lisainfo ja piletimüük esilinastusele: https://fienta.com/et/eesti-uue-luhifilmi-obsessioon-esilinastus 

Lühifilm “Obsessioon” treiler: https://www.youtube.com/watch?v=K0bQcI-WD1c

“Obsessioon” Facebooki leht: https://www.facebook.com/midwayer.films.obsessioon