Fotonäitus nõukogude-aegsest Vormsi elust

Vormsi Talumuuseumis avatakse 13.06 Tallinna Ülikooli üliõpilaste ELU projekti* raames koostatud fotonäitus nõukogude-aegsest Vormsi elust.

Vormsi

Vormsi saar on tuntud saarel elavate rannarootslaste tõttu. Teatavasti rootslased lahkusid diplomaat Mothanderi abiga saarelt 1944 aastal nõukogude vägede tuleku hirmus. Kuidas elu peale seda välja hakkas nägema, saabki näha 1945-1990 aastaid kajastaval fotonäitusel Vormsi Talumuuseumis.

Alates selle aasta märtsikuust on Kersti Markuse ja Barbi Pilvre-Storgardi juhendamisel kogunud kokku ELU projekti* raames nõukogude-ajal elanud Vormsiga seotud inimeste fotosid ja mälestusi, mis seda ajastut edasi annavad.

Kui keegi ekslikult arvab, et rannarootslaste lahkumisega jäi Vormsil elu seisma, siis nii see päriselt polnud. Näitusel on fotosid ehitistest, erinevatest töödest, pidudest, praamiliiklusest kui ka saare elu palju mõjutanud piirivalve kohalolust.

Nüüd on fotod ja jutud kogutud ja järg on näituse kujundamisel, mida korraldab Vormsiga seotud kunstnik Henry Timusk, konsulteerib Vormsi Talumuuseumi töötaja Marju Tamm. Selleks, et  kõikidele huvilistele näidata Vormsi Talumuuseumis Svibys alates 13. juunist.

Korralduslik info:

Näitus avatakse pidulikult 13.06 kell 14:00
Näitus jääb avatuks 12. septembrini 2021
Muuseumi lahtioleku ajad K-P kell 11-17

Uuri lisaks tööprotsessi kohta siit

* ELU ehk Erialasid Lõimiv Uuendus on Tallinna Ülikooli projekti- ja probleemõppel põhinev õppeaine, mille käigus üliõpilased koostöös õppejõudude ja\või ülikooliväliste partneritega teostavad interdistsiplinaarse (erialasid lõimiva) probleemipüstitusega projekte.