BFMi lõpetanud ajakirjanikud algatasid vilistlasürituste sarja

Eelmise nädala neljapäeval, 26. septembril, kogunesid BFMi ajakirjanduse eriala vilistlased ja praegused tudengid, et arutada vilistlasklubi loomist ja tulevasi ühisüritusi.

Ajakirjanike vilistlasüritus

Kohtumise eesmärk oli luua kogukond, kus vilistlased saaksid vahetada kogemusi nii ajakirjanduse õppimise kui ka selles valdkonnas töötamise osas. Lisaks peeti oluliseks välja tuua ka nende vilistlaste muljed, kes on tänaseks leidnud rakendust mõnes teises valdkonnas kui ajakirjandus.

Vilistlasklubi tuleviku arutamiseks kaasati arutelusse ja ühisüritusele ka praegused ajakirjandustudengid, et pakkuda neile võimalust laiendada oma kontaktvõrgustikku, suhelda vilistlastega ja ammutada inspiratsiooni nende kogemustest, et võtta oma üliõpilasajast maksimumi. Vilistlaste ja tudengite omavaheliseks tutvumiseks korraldati ka erinevaid tegevusi ja jaguneti gruppideks, et koos ajurünnakut teha.

Esimesel kohtumisel olid kohal vilistlaste ja tudengitega vestlemas ka ajakirjanduse õppekava kuraator Külli-Riin Tigasson ja meediapoliitika dotsent Andres Jõesaar. Oma tervitussõnad vilistlasklubile edastas video teel ka BFMi ajakirjanduse eriala algataja Priit Hõbemägi.

Üritustesarja esimene kohtumine toimus BFMi vanas raamatukogus, kus osales ligikaudu 40 ajakirjanikku. Järgmine kokkusaamine on plaanis korraldada järgmise aasta sügisel.